Echipa Rusiei de gimnastică ritmică s-a retras din etapa Cupei Mondiale de la Cluj-Napoca, acuzând organizatorii de încălcarea regulamentului, după ce edilul Emil Boc a anunțat că imnul și drapelul Rusiei nu vor fi folosite în cadrul competiției. Federația Rusă anunță că a informat organismele sportive internaționale în legătură cu acest incident. De asemenea, Moscova acuză […]

Citește articolul complet pe Gândul →