Lucrările de reabilitare energetică a Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea, de pe Calea Clujului, au ajuns la un stadiu de execuție de 80%, a anunțat vineri Primăria Oradea. Intervențiile vizează clădirile în care învață elevii din clasele 0-4, respectiv două corpuri cu regim de înălțime parter, iar proiectul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență.
Școala „Ioan Slavici” din Oradea, reabilitată cu bani din PNRR: lucrările au ajuns la 80% (FOTO)
Notele editorului
Lucrările de reabilitare energetică a Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea, de pe Calea Clujului, au ajuns la un stadiu de execuție de 80%, a anunțat vineri Primăria Oradea. Intervențiile vizează clădirile în care învață elevii din clasele 0-4, respectiv două corpuri cu regim de înălțime parter, iar proiectul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență.
Citește și aceste articole
Bihor Stiri
Reabilitarea Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea a ajuns la 80%. Lucrările se apropie de final
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

