Administrația Spitalelor și Serviciilor Medicale București (ASSMB) a emis câteva recomandări pentru populație pentru a fi în siguranță pe timp de caniculă, în București, în zilele cu disconfort termic accentuat. La finalul lunii iunie, temperaturile din București se vor apropia de 40 de grade Celsius. În acest context, meteorologii au emis avertizări de cod galben […]

The post Recomandările ASSMB pentru a fi în siguranță pe timp de caniculă, în București appeared first on Buletin de București.

Citește articolul complet pe Buletin →