Casa Austria din Timișoara va fi modernizată complet, într-un proiect de aproximativ 50 de milioane de lei, finanțat din fonduri europene și bani din bugetul județului. Proiectul prevede refacerea clădirii și modernizarea infrastructurii medicale din interior, inclusiv instalații, săli de operație și echipamente noi. Clădirea găzduiește una dintre cele mai importante structuri de tratament al […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →