Parizienilor li se va interzice, temporar, consumul de alcool în spațiile publice, dat fiind faptul că spitalele din capitala Franței sunt copleșite de valul de căldură care afectează o mare parte a Europei. „Ne apropiem de un punct de saturație în ceea ce privește capacitatea spitalelor”, a declarat, joi, șeful poliției din Paris, Patrice Faure. […]

Citește articolul complet pe Gândul →