Litoralul românesc este deja arhiplin, deși sezonul estival de vârf începe oficial abia de la 1 iulie. Temperaturile ridicate și prețurile încă accesibile i-au determinat pe mii de români să își petreacă ultimele zile din iunie la mare, înainte ca tarifele la cazare și servicii să crească. Meteorologii au emis cod galben de caniculă pentru […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →