Ziua Drapelului Național a fost celebrată în această dimineață, și la Bistrița, iar prefectul Stelian Dolha a ales să dea cuvântul unor eleve – Daria Jungheatu (elevă în clasa a X-a Infoel) și Alexia Dan (clasa a IX-a, la Colegiul „Andrei Mureșanu”). Ceremonia militară și religioasă de înălțare a Drapelului Național pe catarg s-a desfășurat […]
The post FOTO/VIDE – Ziua Drapelului Național, celebrată la Bistrița: „Vrem să fim mândri și de ceea construiți dumneavoastră astăzi” appeared first on Bistrițeanul.ro.

