Până pe 30 iunie, potrivit ANM, valul de căldură se va extinde și se va intensifica în vestul, nord-vestul și în centrul țării. Duminică, valul de căldură va persista, iar în Dobrogea și în sud-estul Munteniei se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această dată, astfel că maximele termice vor fi cuprinse între 30 […]
Articolul ANM a emis noi avertizări de caniculă. Unele zone vor fi sub COD ROȘU, iar temperaturile vor atinge 40 de grade Celsius apare prima dată în Radio România Constanța.

