ALERĂ! ANM a emis COD ROȘU de CANICULĂ! ARGEȘUL FIERBE!  Administrația Națională de Meteorologie a emis o serie de avertizări cod roșu, portocaliu și galben, valabile pentru întreaga țară, pe măsură ce un val de căldură extremă pune stăpânire pe România. Fenomenele vizate includ temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și un disconfort termic accentuat, care […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →