Organismul unui om bolnav nu poate face față cu succes pierderii căldurii prin transpirația excesivă, în special în zilele cu temperaturi ridicate și se va supraîncălzi mult mai ușor. De aceea, în special pacienții cu boli cronice, dar și copiii ar fi bine să stea mai mult în casă, la răcoare, în zilele caniculare, […]
Articolul Ce boli se agravează în zilele caniculare și care sunt riscurile deshidratării apare prima dată în Radio Romania Cluj.

