Până pe 29 iunie, România este cuprinsă de un val de căldură. ANM a emis avertizări de caniculă și disconfort termic ridicat. Astfel, vineri, în intervalul orar 12.00 – 21.00, intră în vigoare CODUL GALBEN.   În Oltenia, Muntenia, Dobrogea, Moldova, în sudul Banatului și local în Transilvania se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru […]

Articolul România, sub avertizări de caniculă și disconfort termic ridicat. Cum ne protejăm în această perioadă apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →