Peste 100 de persoane vârstnice au participat joi la atelierul „Minte Activă, Viață Activă – Prevenție, sprijin și conexiune”, desfășurat în sala „Dimitrie Filipescu” a Consiliului Județean Buzău. Evenimentul, organizat de prof. univ. dr. Carmen Orban și de Parteneriatul pentru Sănătate Mintală, a avut ca temă sănătatea mintală a seniorilor și provocările asociate îmbătrânirii populației. …
Articolul FOTO / Peste 100 de seniori la atelierul despre sănătatea mintală apare prima dată în Opinia Buzău.

