Valul de căldură cuprinde întreaga țară. Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare cod galben de „temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic accentuat” care este valabilă astăzi, 26 iunie și în județul Neamț. „Vineri (26 iunie) valul de căldură se va extinde în toate regiunile. În Oltenia, Muntenia, Dobrogea, Moldova, în sudul […]

The post Valul de căldură se extinde. Cod galben în Neamț – temperaturile maxime depășesc 30 de grade Celsius appeared first on Stiri Neamt.

Citește articolul complet pe Mesagerul de Neamt →