Microsoft a anunţat că va majora, începând cu 1 august, preţurile consolelor Xbox pe toate pieţele, invocând criza globală a componentelor electronice, care a dus la creşteri puternice ale costurilor memoriilor şi dispozitivelor de stocare utilizate în electronicele de consum, transmite Reuters.

Citește articolul complet pe News.ro →