Invazie de gândaci în marile orașe, odată cu încălzirea vremii. Autoritățile spun că dezinsecțiile spațiilor verzi nu sunt suficiente. Subsolurile blocurilor ar trebui igienizate și ele, iar asta intră direct în atribuția asociațiilor de proprietari. „Urcă pe pereți. Vin cu microbi, bacterii”, mărturisesc îngroziți locatarii blocurilor cu astfel de probleme.

Citește articolul complet pe Digi24 →