Şeful Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS) a avertizat că temperaturile extreme reprezintă o ameninţare tot mai mare şi potenţial mortală pentru sănătatea publică, deoarece multe părţi ale lumii se confruntă cu temperaturi ridicate şi a precizat că 500.000 de oameni mor anual din cauze legate de căldură, transmite miercuri DPA, arată Agerpres. „Căldura este una […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →