Şeful Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS) a avertizat că temperaturile extreme reprezintă o ameninţare tot mai mare şi potenţial mortală pentru sănătatea publică, deoarece multe părţi ale lumii se confruntă cu temperaturi ridicate şi a precizat că 500.000 de oameni mor anual din cauze legate de căldură, transmite miercuri DPA, arată Agerpres. „Căldura este una […]
Aproximativ 500.000 de oameni mor anual din motive legate de căldură
Notele editorului
Şeful Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS) a avertizat că temperaturile extreme reprezintă o ameninţare tot mai mare şi potenţial mortală pentru sănătatea publică, deoarece multe părţi ale lumii se confruntă cu temperaturi ridicate şi a precizat că 500.000 de oameni mor anual din cauze legate de căldură, transmite miercuri DPA, arată Agerpres. „Căldura este una […]
Citește și aceste articole
Ecopolitic
Belgianul Romelu Lukaku a asigurat că este într-o formă mai bună decât înainte de CM 2022
26 mai 2026
Ecopolitic
România a avut cea mai mică rată a locurilor de muncă vacante din UE, în primul trimestru (Eurostat)
16 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

