Preoții slujitori ai Bisericii „Sfânta Muceniță Filofteia” din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vâlcea au desfășurat o activitate social-filantropică și misionară la un centru de îngrijire destinat persoanelor cu dizabilități din municipiul Râmnicu Vâlcea. Activitatea misionară a avut ca scop oferirea unui sprijin sufletesc beneficiarilor centrului, precum și întărirea sentimentului de apartenență la comunitatea creștină. […]

Articolul Arhiepiscopia Ramnicului: Mângâiere și bucurie pentru beneficiarii unui centru de îngrijire a persoanelor cu dizabilități din Râmnicu Vâlcea apare prima dată în Ziarul de Vâlcea.

Citește articolul complet pe Ziarul de Valcea →