Japonia s-a calificat în șaisprezecimile Campionatului Mondial după remiza, scor 1-1, cu Suedia, în ultimul meci din Grupa F. Olanda a terminat grupa pe primul loc, după victoria cu 3-1 împotriva Tunisiei, în timp ce Suedia a încheiat pe locul trei și așteaptă clasamentul general al echipelor clasate pe poziția a treia.
Japonia merge mai departe la Mondial după 1-1 cu Suedia. Olanda câștigă grupa, Tunisia pleacă acasă
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Japonia s-a calificat în șaisprezecimile Campionatului Mondial după remiza, scor 1-1, cu Suedia, în ultimul meci din Grupa F. Olanda a terminat grupa pe primul loc, după victoria cu 3-1 împotriva Tunisiei, în timp ce Suedia a încheiat pe locul trei și așteaptă clasamentul general al echipelor clasate pe poziția a treia.
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

