Comisarii Gărzii de Mediu au verificat staţia de epurare din localitatea Sebiş, judeţul Arad, după ce oamenii din zonă au reclamat mirosuri insuportabile şi au constatat abateri grave de la normele de mediu şi nerespectarea prevederilor autorizaţiei de mediu. A fost aplicată o amensă de 100.000 de lei şi s-a propus suspendarea activităţii. Citeste mai … Mai mult
Articolul Citește articolul complet pe Money →

