Comisarii Gărzii de Mediu au verificat staţia de epurare din localitatea Sebiş, judeţul Arad, după ce oamenii din zonă au reclamat mirosuri insuportabile şi au constatat abateri grave de la normele de mediu şi nerespectarea prevederilor autorizaţiei de mediu. A fost aplicată o amensă de 100.000 de lei şi s-a propus suspendarea activităţii.
Control al Gărzii de Mediu la o staţie de epurare din judeţul Arad, după ce oamenii din zonă au reclamat mirosuri insuportabile / Amendă de 100.000 de lei şi propunere de suspendare a activităţii
Notele editorului
Comisarii Gărzii de Mediu au verificat staţia de epurare din localitatea Sebiş, judeţul Arad, după ce oamenii din zonă au reclamat mirosuri insuportabile şi au constatat abateri grave de la normele de mediu şi nerespectarea prevederilor autorizaţiei de mediu. A fost aplicată o amensă de 100.000 de lei şi s-a propus suspendarea activităţii.
Citește și aceste articole
Moldpress - R. Moldova
Ministerul Mediului anunță verificări la Vadul lui Vodă după semnalarea unor posibile pete de poluare
3 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

