Gigantul american Oracle a anunţat joi dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară, ca parte a unei restructurări globale şi a schim­bării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul. Conform unor surse ZF, angajaţii din România au început să fie anunţaţi de ieri dimineaţă, prin intermediul unor mesaje transmise pe e-mail. Anul trecut, Oracle a restructurat în linişte 400 de poziţii.

Citește articolul complet pe Ziarul Financiar →