Președintele Nicușor Dan a făcut joi o declarație remarcată pe scară largă, în timp ce se afla la Gdańsk, Polonia, pentru un summit internațional. Răspunzând acuzațiilor că ar fi devenit parte a „sistemului”, Dan a declarat că „20 de ani de luptă cu sistemul e o certitudine”, dar a adăugat că „nu poți să te […]
Nicușor Dan: „20 de ani m-am luptat cu sistemul. Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Președintele Nicușor Dan a făcut joi o declarație remarcată pe scară largă, în timp ce se afla la Gdańsk, Polonia, pentru un summit internațional. Răspunzând acuzațiilor că ar fi devenit parte a „sistemului”, Dan a declarat că „20 de ani de luptă cu sistemul e o certitudine”, dar a adăugat că „nu poți să te […]
Citește și aceste articole
Observator News
Nicuşor Dan, despre "sistem": Nu poţi să te lupţi cu el când eşti şeful lui
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

