Pentru mulți români, aerul condiționat rămâne mai degrabă un obiect de decor decât o sursă reală de răcoare în zilele toride de vară. Motivul principal? Facturile la energie electrică care au crescut cu peste 50% față de anul trecut, determinându-i pe mulți să prefere să suporte arșița decât să-și asume costurile ridicate ale utilizării aparatului de aer condiționat.

Citește articolul complet pe Stirilekanald →