Relațiile diplomatice dintre România și Federația Rusă intră într-o nouă etapă tensionată. Autoritățile de la Moscova au decis să închidă Consulatul General al României din Sankt-Petersburg, măsura fiind prezentată drept răspuns la decizia Bucureștiului de a suspenda activitatea Consulatului General al Federației Ruse de la Constanța. Ministerul Afacerilor Externe a anunțat că ambasadorul României la […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →