România a obținut o nouă performanță la nivel european în domeniul educației, după ce o echipă de elevi din Oradea a reușit să se claseze pe locul al treilea la Competiția Europeană de Statistică 2025-2026, una dintre cele mai ample întreceri școlare organizate în Uniunea Europeană. Rezultatul a fost obținut la categoria Juniori de echipa […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →