Nicușor Dan a participat joi, în Polonia, la Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki). Ulterior, a făcut declarații extrem de importante despre criza politică fără precedent pe care o traversează România și despre demersurile pentru formarea viitorului guvern. Nicușor Dan a răspuns și la întrebările jurnaliștilor.
Nicușor Dan pasează din Polonia responsabilitatea noului guvern către partide: ”Ar fi bine să avem un guvern până marți, când parlamentarii vor intra în vacanță. Anticipatele sunt o soluție extrem de nefericită” – VIDEO
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Nicușor Dan a participat joi, în Polonia, la Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki). Ulterior, a făcut declarații extrem de importante despre criza politică fără precedent pe care o traversează România și despre demersurile pentru formarea viitorului guvern. Nicușor Dan a răspuns și la întrebările jurnaliștilor.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

