Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, despre lista neagră a CSM că e legitim ca CSM-ul să-i apere pe magistraţi. Nu e legitim, însă, ca CSM-ul să escaladeze, el precizând că e foarte bine că ei au luat opinii, pentru că e democraţie, dar să indici nume şi prenume, persoane fizice, ONG-uri, asta nu e deloc corect.

Citește articolul complet pe News.ro →