Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, despre lista neagră a CSM că e legitim ca CSM-ul să-i apere pe magistraţi. Nu e legitim, însă, ca CSM-ul să escaladeze, el precizând că e foarte bine că ei au luat opinii, pentru că e democraţie, dar să indici nume şi prenume, persoane fizice, ONG-uri, asta nu e deloc corect.
Nicuşor Dan, despre lista neagră a CSM: E legitim ca CSM să-i apere pe magistraţi, nu e legitim, însă, ca CSM să escaladeze. E foarte bine că ei au luat opinii, dar să indici nume şi prenume, persoane fizice, ONG-uri, asta nu e deloc corect
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, despre lista neagră a CSM că e legitim ca CSM-ul să-i apere pe magistraţi. Nu e legitim, însă, ca CSM-ul să escaladeze, el precizând că e foarte bine că ei au luat opinii, pentru că e democraţie, dar să indici nume şi prenume, persoane fizice, ONG-uri, asta nu e deloc corect.
Citește și aceste articole
Cotidianul
Nicușor Dan, despre „lista neagră” a CSM: „Nu este deloc corect să indici nume și prenume”
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

