Președintele Nicușor Dan spune că responsabilitatea pentru ieșirea din criza guvernamentală este acum la partide, că așteaptă o majoritate negociată și că nu va face o nouă desemnare „peste capul” formațiunilor politice. Șeful statului, aflat la Gdańsk, în Polonia, a respins eticheta de „președinte jucător” și a spus că AUR nu este, în opinia sa, un partid pro-occidental.
Nicușor Dan, între fotografia controversată de la Bruxelles și criza Guvernului: „Nu sunt președinte jucător, sunt un președinte cu mandat”
Notele editorului
Președintele Nicușor Dan spune că responsabilitatea pentru ieșirea din criza guvernamentală este acum la partide, că așteaptă o majoritate negociată și că nu va face o nouă desemnare „peste capul” formațiunilor politice. Șeful statului, aflat la Gdańsk, în Polonia, a respins eticheta de „președinte jucător” și a spus că AUR nu este, în opinia sa, un partid pro-occidental.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

