Asociația Română a Băncilor cere atragerea răspunderii penale a persoanelor care „prin acțiuni sau omisiuni” au condus la ceea ce comunitatea bancară numește un abuz, după ce Consiliul Concurenței a amendat 10 bănci cu o sancțiune record de peste 700 de milioane de euro în dosarul ROBOR. Într-un comunicat transmis miercuri, băncile susțin că autoritatea […]

Citește articolul complet pe Economedia →