Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,498 miliarde lei de la bănci joi, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. Astfel, Ministerul Finanțelor a atras 903,5 milioane de lei printr-o emisiune de obligaţiuni cu o maturitate reziduală la 106 luni, la un randament mediu de 6,69% […]

Citește articolul complet pe Economedia →