Ministerul Român de Externe transmite că România nu a fost parte a conflictului SUA-Iran și precizează că țara noastră sprijină pacea și securitatea în Orientul Mijlociu. Intervenția vine ca răspuns la declarațiile purtătorului de cuvânt al diplomației iraniene, potrivit cărora România a avut un rol în operațiunea militară împotriva Iranului. Anterior, Secretarul General al NATO […]

Citește articolul complet pe Gândul →