Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, în Polonia, că, pentru că avem miza până la 31 august a banilor din PNRR, e important să avem un guvern cât mai repede, şi, pentru că parlamentarii vor intra în vacanţă parlamentară marţi, ar fi bine să avem un guvern până marţi. În plus, şeful statului a precizat că se aşteaptă ca partidele să vină la el cu o majoritate şi se aşteaptă la responsabilitate.
Nicuşor Dan: E important să avem un guvern cât mai repede, şi, pentru că parlamentarii vor intra în vacanţă parlamentară, ar fi bine să avem un guvern până marţi / Eu aştept ca partidele să vină la mine cu majoritate. Mă aştept la responsabilitate
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, în Polonia, că, pentru că avem miza până la 31 august a banilor din PNRR, e important să avem un guvern cât mai repede, şi, pentru că parlamentarii vor intra în vacanţă parlamentară marţi, ar fi bine să avem un guvern până marţi. În plus, şeful statului a precizat că se aşteaptă ca partidele să vină la el cu o majoritate şi se aşteaptă la responsabilitate.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Nicușor Dan pune presiune pe partide, după negocierile eșuate de la Vila Lac: „Eu mă aştept la responsabilitate”
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

