În contextul în care negocierile pentru susținerea unui Guvern sunt blocate, președintele Nicușor Dan a apreciat că este important ca țara să aibă un Executiv „cât mai repede”. Aflat în Polonia, șeful statului a declarat că se așteaptă la responsabilitate și ca partidele să vină cu o majoritate.
Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți”
Notele editorului
În contextul în care negocierile pentru susținerea unui Guvern sunt blocate, președintele Nicușor Dan a apreciat că este important ca țara să aibă un Executiv „cât mai repede”. Aflat în Polonia, șeful statului a declarat că se așteaptă la responsabilitate și ca partidele să vină cu o majoritate.
Citește și aceste articole
Mediafax
Tomac susține apelul lui Nicușor Dan către partide: Țara are nevoie de un guvern funcțional
10 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

