Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Economica.net →Ministerul Finanțelor a împrumutat 2,5 miliarde de lei de la băncile comerciale
Notele editorului
Ministerul Finanţelor (MF) a împrumutat, joi, 2,498 de miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Ministerul Finanţelor a împrumutat luni peste 1,3 miliarde lei de la bănci
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

