Ministerul Afacerilor Externe respinge afirmațiile privind o presupusă implicare a României în conflictul SUA-Iran și transmite că țara noastră nu a fost parte a acestui conflict. Instituția spune că prioritatea României a fost susținerea eforturilor diplomatice pentru dezescaladare regională și pentru menținerea păcii și securității în Orientul Mijlociu.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →