Siguranța călătorilor și prevenirea accidentelor au fost principalele teme ale unei sesiuni de instruire organizate joi, 25 iunie 2026, de Societatea de Transport Public Timișoara (STPT), în parteneriat cu Academia Titi Aur. Evenimentul, desfășurat la Universitatea de Vest din Timișoara, reprezintă prima inițiativă de acest tip organizată de o societate de transport public din România […]

The post Siguranța în transportul public, prioritate pentru STPT. Conducătorii de autobuze și tramvaie au participat la un curs de conducere preventi

Citește articolul complet pe Ziua de Vest →