Astăzi, 25 iunie 2026, la Instituția Prefectului Județului Dâmbovița a avut loc o nouă ședință a Colegiului Prefectural, coordonată de prefectul Marius Calomfirescu, alături de subprefectul Teodor Rădoi și șefii instituțiilor publice deconcentrate. Prima temă majoră de pe ordinea de zi a fost prezentată de Adrian Bîlcan, directorul Direcției Silvice Dâmbovița, care a vorbit despre …

Citește articolul complet pe Gazeta Munteniei →