Emil Boc, primarul municipiului Cluj-Napoca, a transmis un mesaj categoric înaintea începerii Cupei Mondiale de Gimnastică Ritmică, competiție la care vor participa și sportivi ruși. Edilul susține că în BT Arena nu vor fi folosite steagul și imnul Rusiei, chiar dacă Federația Internațională de Gimnastică a decis recent să permită acest lucru în competițiile oficiale.
Articolul Emil Boc anunță că imnul și steagul Rusiei nu vor fi permise la Cluj. Mesaj ferm înaintea Cupei Mondiale de Gimnastică: „Respectăm poziția României și a Uniunii Europene” apare prima dată în Romania TV.

