Nicușor Dan a postat un mesaj pe pagina sa de X, după participarea la Summitul Flancului de Est. Potrivit șefului statului, consolidarea flancului estic este singura soluție care poate descuraja ”viitoarele acțiuni iresponsabile ale Rusiei în regiunea noastră”. Președintele a transmis că România va găzdui următorul Summit al Flancului Estic. Nicușor Dan: ”Consolidarea flancului estic […]

Citește articolul complet pe Gândul →