Câteva sute de profesori şi alţi angajaţi din Educaţie au protestat joi, 25 iunie, în faţa Palatului Parlamentului. Ei sunt nemulţumiţi de măsurile de austeritate adoptate de Guvern, care, spun ei, le-au diminuat salariile şi le-au încărcat norma didactică. Sindicaliştii au depus la Parlament peste 160 de mii de semnături strânse de la cetăţeni, dar […]
Articolul Protest al profesorilor în fața Parlamentului apare prima dată în Radio Romania Cluj.

