Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a respins ferm acuzațiile lansate de autoritățile iraniene potrivit cărora România ar fi participat la presupusa „agresiune americano-israeliană” împotriva Iranului. Reacția vine după declarațiile purtătorului de cuvânt al Ministerului iranian de Externe, Esmaeil Baghaei, care a inclus România printre statele NATO implicate în conflict. Într-un mesaj publicat pe rețeaua de socializare […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →