Oracle România, unul din cei mai mari angajatori IT din țară, dă afară 526 de angajați în perioada următoare, potrivit Profit.ro. Angajații afectați urmează să primească între 3 și 12 salarii compensatorii, în funcție de vechime, iar aceștia au o perioadă de preaviz de 2 luni, în care nu vor munci, dar vor primi salariu…
Oracle face concedieri în România: Peste 500 de angajați afectați
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Oracle România, unul din cei mai mari angajatori IT din țară, dă afară 526 de angajați în perioada următoare, potrivit Profit.ro. Angajații afectați urmează să primească între 3 și 12 salarii compensatorii, în funcție de vechime, iar aceștia au o perioadă de preaviz de 2 luni, în care nu vor munci, dar vor primi salariu…
Citește și aceste articole
Wall-Street.ro
Val de concedieri la Oracle România. Peste 500 sute de ingineri software au fost dați afară
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

