Oracle România, unul din cei mai mari angajatori IT din țară, dă afară 526 de angajați în perioada următoare, potrivit Profit.ro. Angajații afectați urmează să primească între 3 și 12 salarii compensatorii, în funcție de vechime, iar aceștia au o perioadă de preaviz de 2 luni, în care nu vor munci, dar vor primi salariu…

Citește articolul complet pe Startupcafe →