Direcția de Asistență Socială a Municipiului Timișoara reia, începând de luni, 29 iunie, programul de intervenție comunitară destinat persoanelor vulnerabile afectate de temperaturile extreme. Acțiunea se va desfășura pe întreaga perioadă a verii, în parteneriat cu organizații neguvernamentale și voluntari.
Ajutor pentru timișorenii vulnerabili în timpul caniculei. DAS reia intervențiile la domiciliu și deschide centre de refugiu
Notele editorului
Direcția de Asistență Socială a Municipiului Timișoara reia, începând de luni, 29 iunie, programul de intervenție comunitară destinat persoanelor vulnerabile afectate de temperaturile extreme. Acțiunea se va desfășura pe întreaga perioadă a verii, în parteneriat cu organizații neguvernamentale și voluntari.
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
DAS Timișoara reia programul de sprijin pentru persoanele vulnerabile în perioadele caniculare
25 iunie 2026
Vocea Timisului
Caravana de instruire în situații de urgență ajunge în Șag. Locuitorii pot participa gratuit la sesiuni de prim ajutor
23 iunie 2026
Expres de Banat
Caravană de instruire pentru situații de urgență, la Giarmata. Locuitorii sunt invitați să învețe tehnici de prim ajutor
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

