Președintele Nicușor Dan a participat joi, 25 iunie, la a doua reuniune a summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), desfășurată în orașul-port Gdansk din Polonia. La discuții au participat prim-ministrul Estoniei, președintele Lituaniei, prim-ministrul Finlandei, prim-ministrul Poloniei, Donald Tusk și prim-ministrul Letoniei. Președitele Nicușor Dan a ieșit cu o scurtă declarație pentru a preciza pe ce […]

Citește articolul complet pe Europafm →