Nicușor Dan a prezentat, într-un discurs susținut alături de alți lideri ai statelor de pe Flancul Estic, concluziile Summitului din Gdansk, Polonia. Potrivit președintelui, a fost „o întâlnire extrem de importantă”  în urma căreia a fost transmis umesajul că Rusia este o amenințare colectivă pentru statele din această regiune. România va găzdui următoarea ediție a acestui Summit, potrivit unui anunț făcut de Nicușor Dan.

Citește articolul complet pe Digi24 →