O sticlă PET folosită doar câteva minute poate rămâne în natură sute de ani înainte de a se degrada complet, atrage atenția Serviciul de Salubrizare Sector 5, într-un material informativ. Mai puține deșeuri, obiceiuri sănătoase, impact pozitiv. Această combinație este cheia succesului în privința protecției mediului. Plasticul poate fi transformat în produse noi. După colectare […]

Citește articolul complet pe Gândul →