Preşedintelui Statului Israel, Isaac Herzog, se va afla în perioada 28 – 29 iunie, în România şi va adresa un mesaj Parlamentului. Birourile permanente ale celor două Camere se reunesc, joi, de la 15.30, pentru stabilirea unei şedinţe comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului dedicată transmiterii mesajului lui Isaac Herzog.

Citește articolul complet pe News.ro →