Pe fondul avertizărilor meteorologice privind temperaturile extreme anunțate pentru perioada următoare, autoritățile locale din Sibiu au activat măsuri de urgență pentru a proteja populația de efectele caniculei. ​La solicitarea Direcției de Sănătate Publică a Județului Sibiu, Serviciul pentru Situații de Urgență din cadrul Primăriei a instalat, în dimineața zilei de joi, 25 iunie 2026, un […]

Source

Citește articolul complet pe Sibiu News →