Primarul Adrian Niță a anunțat că mieruri, 24 iunie 2026, a fost semnat contractul de finanțare a proiectului „Reabilitarea și conservarea patrimoniului cultural și introducerea în circuitul turistic a arealului istoric Curtea Domnească”, în valoare de 46.043.371,32 lei. Finanțarea este asigurată prin Programul Regional Nord-Est 2021-2027, sub coordonarea Agenției pentru Dezvoltare Regională Nord-Est. „Inima orașului […]

Articolul Reabilitarea Curții Domnești, a fost semnat contractul de finanțare. Ce lucrări se vor face cu 46 de milioane de lei a fost publicat pe ZCH News – stiri regionale – Neamt, Iasi, Suceava, Bacau, Botosani, Vaslui.

Citește articolul complet pe ZCH News →