Autoritățile au activat Planul Roșu și au testat intervenția în cazul unei contaminări radioactive Mobilizare amplă de forțe, marți, în județul Argeș, unde autoritățile au organizat un exercițiu complex destinat verificării modului de intervenție în cazul producerii unui accident nuclear cu victime multiple și contaminare radioactivă. Exercițiul de cooperare și conducere, de tip JOINT, s-a […]

Citește articolul complet pe Curierulul Zilei →